Naga Marketszapiski_gieldowego_spekulanta Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

Przyłącz się do dyskusji na największej polskojęzycznej grupie poświęconej GPW na Facebooku – Zyskowna strona giełdy.

KGHM – spółka traciła w miniony piątek 3% i zakończyła czwarty tydzień z rzędu pod kreską. Łącznie, korekta rozpoczęta pod koniec lutego sięga już 20%. Niewiele brakuje do wybicia minimum spadków czyli dołka z 24 maja. Wydaje się, że byłby to czytelny sygnał do kontynuacji spadków z pierwszym celem w rejonie okrągłych 100 zł czyli na wsparciu i przy linii trendu.

Warto zwrócić uwagę na słabość polskiej spółki na tle notowań miedzi. Surowiec odnotowywał wzrosty w okresie 9-25 maja. W tym czasie KGHM nadal tracił na wartości. Obecnie na wykresie dziennym kontraktów na miedź można spodziewać się powrotu do spadków. Po okresie korekty, cena konsolidowała a w piątek doszło do przeceny. Prawdopodobnie kształtuje się wiec kolejny, niżej położony wierzchołek. Jeżeli tendencja zostanie podtrzymana i w najbliższym czasie dojdzie do spadków, także KGHM powinien tracić.

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowychtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułComarch [CMR], Bytom [BTM] – Gorące spółki dnia 29.05.2017
Następny artykułPoranny przegląd rynkowy – Trump kontratakuje
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here