Naga MarketsKGHM – spółka przedstawiła podczas wczorajszej sesji raport z wynikami za III kwartał. Wynik netto wyniósł 695 mln zł czyli całkiem sporo na tle 363 mln zł prze rokiem. Zysk netto ze sprzedaży wyniósł 823 mln zł wobec 647 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 5,64 mld zł wobec 5,36 mld zł rok wcześniej. Sumując wyniki od początku roku, mamy około 1,66 mld zł zysku netto w porównaniu z 973 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 16,86 mld zł w porównaniu z 14,78 mld zł rok wcześniej.

Wyniki okazały się być nie tylko lepsze niż rok temu, ale także wyższe niż oczekiwania analityków. Kurs jednak nie specjalnie kwapił się do wzrostów. Powodem są słabnące w ostatnich dniach notowania miedzi. To pokazuje, że globalna sytuacja i korelacja z surowcem są dla notowania spółki istotniejsze niż jej wyniki. Na wykresie widać (na niebiesko) notowania miedzi oraz na czarno KGHM. Notowania spółki znajdują się pod kilkumiesięczną linią trendu, co sprzyja stronie podażowej. Jeżeli notowania miedzi spadną poniżej dotychczasowych, listopadowych minimów – prawdopodobnie w ślad za nimi ruszy także kurs KGHM.

kghm


Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Zobacz także: T-Bull [TBL], CD Projekt [CDR] – Gorące spółki dniatokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBitcoin na Yahoo – popularny portal wyświetla ceny kryptowalut
Następny artykułGuten Morgen DAX 22.11.2019
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here