Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

  • Pełen opis zastosowanej strategii przeczytasz tutaj: STRATEGIA
  • Statystki trafności oraz aktualne wyniki prowadzonego portfela sprawdzisz tutaj: SKUTECZNOŚĆ

Przepraszam za spóźnienie w dniu dzisiejszym, które było spowodowane niewielką awarią. Dokonujemy 2 nowych transakcji, które nie są jeszcze aktywne. Szczegóły poniżej.

KGHM – wczoraj nastąpiła widoczna reakcja na wsparcie okolic 90 zł. Nie ma klasycznego sygnału, aczkolwiek łącząc dwie ostatnie świece otrzymujemy coś na kształt pin bara. Wydaje się, że odreagowanie może być kontynuowane i kupujący jeszcze raz spróbują przełamać opór 100 zł. W związku z tym ustawimy TP odrobinę wcześniej, a SL pod minimum świecy z 20 października.
Kupno: 91,46 zł   SL: 88,62 zł   TP: 99,98 zł  –  RR 1:3

kghm
PKO BP – podobna sytuacja jak na KGHMie tzn. również na czytelnym wsparciu pojawia się łączony pin bar. Tu odreagowanie wcześniejszych spadków nie jest aż tak dynamiczne jednak układ coraz wyższych dołków i szczytów jak na razie istnieje. Aby powstał kolejny wyższy dołek, cena nie powinna już spaść poniżej piątkowego minimum. Stąd też spróbujemy dokonać zagrania z niezbyt odległym TP.
Kupno: 28,83 zł   SL: 28,11 zł   TP: 30,99 zł  –  RR 1:3

pkobp

Wypróbuj podobny sposób gry na polskich akcjach, dzięki ofercie brokera HFT

Amica – trzecia i chyba najciekawsza okazja kupna. Tu po korekcie kurs prawdopodobnie powraca do długoterminowego trendu wzrostowego, nabierając w ostatnim czasie dynamiki. Jest to jedna z niewielu spółek, w której widać przyrost obrotów w ostatnich dniach czyli coś czego trochę brakuje na KGHM i PKO BP. Sygnałem kupna jest pin bar w re-teście zaznaczonej strefy wsparcia. Posiadamy jednak już pozycję i to od bardzo dawna bo od 26 sierpnia. Mam nadzieję, że transakcja zmierza już do szczęśliwego końca, przypomnę że celujemy w 174,87 zł.
amica

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowychtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPoranny komentarz makro – Australia utrzymuje stopy procentowe
Następny artykułOlympic Entertainment [OEG] – Analiza na zamówienie
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here