Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

KGHM – od kilku dni trwa ruch korekcyjny przy spadającym wolumenie. Nawet przedwczorajsze słabsze od oczekiwań wyniki nie spowodowały zwiększenia dynamiki wyprzedaży. Wygląda na to, że jest to typowa korekta, a wczoraj pojawił się sygnał kupna. Jest nim powstały pin bar na wysokich obrotach wskazujący na siłę popytu przy odkupywaniu porannych dość mocnych spadków. Znacząco wyższy obrót może wskazywać zakończenie korekty, a z pewnością nadaje znaczenia temu co się wczoraj wydarzyło. Technicznie do wsparcia w postaci poprzedniego wierzchołka pozostaje trochę miejsca, mamy za to niezwykle precyzyjnie i często testowaną linię pokazaną na wykresie oraz oczywiście trend wzrostowy i silny, podparty wolumenem sygnał świecowy. Dalszym wzrostom sprzyja także pozytywna sytuacja notowań miedzi.
Kupno: 127,50 zł   SL: 124,69 zł   TP: 137,34 zł  –  RR 1:3,5

kghm

PGE – kilka dni temu nie powiodła się próba zagrania, teraz pojawia się kolejna okazja. Wczoraj powstała świeca pin bar na dolnej krawędzi kanału wzrostowego oraz na wsparciu okolic 20 zł. Dokonamy zagrania i jeżeli i tym razem się nie powiedzie, to kolejnego będziemy szukać trochę niżej przy 2 letniej linii trendu, pokazanej w analizie z 7 maja.
Kupno: 20,25 zł   SL: 19,85 zł   TP: 21,45 zł  –  RR 1:3

pge

Tauron – tutaj także powstał wczoraj pin bar na odrobinę wyższych obrotach. Wydaje się, że może on oznaczać kontynuację trwającego od początku kwietnia ruchu wzrostowego. Problem tutaj to wyraźna tendencja spadkowa w szerszym spojrzeniu, a także spadające obroty w trakcie ruchu wzrostowego, co może sugerować, że jest on tylko korektą.

tauron

Pełen opis zastosowanej strategii oraz informacje o prowadzonym równolegle konkursie na propozycje zagrań – przeczytasz tutaj: STRATEGIA + KONKURS


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź na nasz facebookowy profil giełdowy: Techniczna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here