Naga MarketsZapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji kierując się podstawowymi technikami Price Action.

Przyłącz się do dyskusji na największej polskojęzycznej grupie poświęconej GPW na Facebooku – Zyskowna strona giełdy.

KGHM – spółka zanotowała w ubiegły piątek kolejną słabą sesję, która raczej sugeruje powrót do spadków niż próbę wyznaczenia nowego dołka. Wykres w skali dziennej wskazuje, że ostatnich kilka sesji było korektą wcześniejszych spadków. Korekta sięga obecnie oporu jakim są dołki z czerwca. W tym miejscu powinno zatem dojść do reakcji podażowej, która doprowadziłaby co najmniej do powtórnego zejścia na poziom 100 zł. Sytuacja nie wygląda więc ciekawie, chcąc szukać jakichkolwiek pozytywów, warto zajrzeć na wyższe skale czasowe, gdzie widać iż cały okres od końca lutego powstaje przy malejących obrotach. Może to oznaczać, że jest to bardzo rozbudowana korekta w szerszym trendzie wzrostowym, który od początku ubiegłego roku z poziomu 50 zł doprowadził kurs w okolice 130 zł. Na tym tle całe spadki z ostatnich miesięcy wyglądają słabo, biorąc pod uwagę fakt, że przez niemal 10 miesięcy cena spadła zaledwie o 25%. Inną pozytywną rzeczą jest odbicie od ponad rocznej linii trendu wzrostowego na notowaniach miedzi. Wydaje się więc, że mimo negatywnego układu technicznego, popyt może niebawem powalczyć o utrzymanie kursu w ramach obserwowanego kanału spadkowego. Szukając sygnału kupna warto patrzeć na układ coraz niższych dołków od połowy października. Jeżeli sytuacja ta ulegnie zmienia, może to być początek nowego ruchu wzrostowego, który mógłby nadejść wraz z nadejściem nowego roku.

Korzystasz z narzędzi analitycznych na portalu Trading View? Teraz możesz tam śledzić także nasze analizy spółek z GPW

 

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowychtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNEO – opis kryptowaluty
Następny artykułPoranny przegląd rynków – nowy tydzień, nowe szczyty BTC?
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here