Naga MarketsKGHM – od początku ubiegłego roku notowania miedziowego giganta spadły o około 40%. Wydaje się, że to dość dużo i dość długi czas przeceny, aby można było mieć nadzieje na odbicie. Okres od kwietnia to typowy trend boczny, co może wskazywać, że wszystko co mogło obciążać kurs jest już wliczone w cenę akcji. Aby taka teoria się potwierdziła, cena musiałaby opuścić konsolidację górę. Kluczowe znaczenie będą miały jednak notowania miedzi. Te także poruszają się bokiem, aczkolwiek są pewne perspektywy wzrostu. Można tu wspomnieć o czynniku Chin.


Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V.

Tamtejsza gospodarka hamuje i rząd aby utrzymać tempo wzrostu będzie musiał inwestować i tu pojawi się zapotrzebowanie na miedź. Ciekawe wnioski wysuwane są z raportu analityków Citi z początku grudnia. Ich zdaniem dojdzie do złagodzenia napięć między Chinami a USA i spowoduje to wzrost cen do połowy przyszłego roku. Scenariusz taki zdaje się mieć miejsce, po wcześniejszym rozejmie między tymi krajami na 90 dni, w niedawnym wywiadzie dla Reutersa, prezydent Trump dał do zrozumienia, że możliwe jest przedłużenie tego okresu jeżeli będą widoczne szanse na osiągnięcie trwałego porozumienia. Na wykresie KGHM zmierza kolejny raz do wsparcia przy 82 zł, gdzie może pojawić się szansa na kolejne odbicie.

kghm
źródło xStation 5

Zobacz także: Work Service [WSE], Scope Fluidics [SCP] – Gorące spółki dnia 13.12.2018tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here