Naga MarketsKGHM – w ostatnim okresie, po tym jak PKN Orlen ogłosił wezwanie na akcje Energii, ruszyły spekulacje na temat tego, która z firm energetycznych zostanie przejęta przez większy podmiot jako kolejna. W mediach wiązano Tauron z KGHM. W ostatnim wywiadzie, prezes KGHM zaprzeczył jednak tym doniesieniom i stwierdził, że nie ma żadnych tego typu planów. “Oczywiście, mamy zdolność inwestycyjną, ale zgodnie z naszą strategią koncentrujemy się na inwestowaniu we własne źródła energii oraz w zwiększanie mocy produkcyjnych” – dodał prezes Chludziński.

Warto przypomnieć, że KGHM już posiada ponad 10% akcji Tauronu. Spoglądając na wykres widać, że rynki nie przejęły się tymi spekulacjami, choć kurs znacznie silniej reaguje na notowania miedzi, z którą jest mocno skorelowany. Tu mocne odbicie spowodowane poprawą relacji między USA a Chinami, pozwoliło aby także KGHM doznał silnej zwyżki. Obecnie jednak trwa płytka korekta, jeżeli miedź utrzyma wzrosty, wydaje się, że KGHM także ruszy tym śladem.

kghm

Invest Cuffs 2020: zarezerwuj miejsce dla siebie na największym kongresie inwestycyjnym w naszej części Europy


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Zobacz także: T-Bull [TBL], CD Projekt [CDR] – Gorące spółki dniatokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here