Naga Marketszapiski_gieldowego_spekulanta Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

Przyłącz się do dyskusji na największej polskojęzycznej grupie poświęconej GPW na Facebooku – Zyskowna strona giełdy.

KGHM – negatywną gwiazdą wczorajszej sesji okazał się miedziowy gigant, który stracił aż 3,7% przy wysokim wolumenie. Ma to związek z przeceną na rynku miedzi. Wydaje się, że podczas ostatniej sesji krótkiego tygodnia, cena powinna testować wsparcie okolic 115,50 zł czyli poziom ostatnich dołków. Walka na wsparciu to z jednej strony szansa na tańsze zakupy, z drugiej jednak obawy o utrzymanie tego poziomu. Wydaje się, że korekcyjne pogorszenie nastrojów na szerokim rynku może niekorzystnie wpłynąć na notowania spółki. Upadek wsparcia może oznaczać większą korektę, sięgającą kolejnego wsparcia przy 100 zł oraz dolnej krawędzi kanału wzrostowego.

Kluczową rolę oczywiście odgrywa miedź. Jeżeli popatrzymy na jej notowania, to wydaje się, że najrealniejszym scenariuszem na krótki termin jest kontynuacja spadków do kluczowego wsparcia opartego o dwa ważne dołki z końca ubiegłego roku. W tym tygodniu surowiec ten traci już blisko 4%, co raczej nie zachęca do zainteresowania się akcjami KGHM w obecnym czasie. Ostatnio o spółce pisałem 20 kwietnia.

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowychtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGuten Morgen DAX 05.05.2017
Następny artykułPoranny przegląd rynkowy – Macron nowym prezydentem?
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here