Naga Markets


KGHM – wczorajsza sesja przyniosła prawdziwą burzę na warszawskim parkiecie, a główne indeksy traciły około 1,5%. Na tym tle, z perspektywy zamknięcia sesji, ciekawie wypada KGHM. Spółka traciła już ponad 5% względem środowego zamknięcia, aby ostatecznie zamknąć sesję zaledwie na –1%. Biorąc pod uwagę ostatni zakres notowań, paradoksalnie pojawia się szansa na kolejne odbicie w górę, mimo że nastroje na rynkach nie zachęcają do tego. Z odsieczą mogą przyjść notowania miedzi, które rosną od połowy sierpnia. Po mocnym impulsie z końca września, obecnie od kilkunastu sesji trwa łagodna korekta.


Inwestuj w akcje na GPW z prowizją 0,2% min. 2,99 PLN oraz w akcje zagraniczne z prowizją 0,12% min. 4,99 USD/EUR. Sprawdź konto demo oraz konto rzeczywiste w XTB.

Technika sugeruje możliwą kontynuację zwyżki, co poprawiałoby nastroje także na KGHM. Być może nie na tyle aby spółka zaczęła silnie rosnąć ale przynajmniej aby utrzymać się ponad poziomem 80 zł. Ostatnie prognozy International Copper Study Group sugerują, że już bieżący rok, a także 2019 zakończą się deficytem miedzi na świecie, co powinno umiarkowanie wspierać notowania tego surowca. Wydaje się jednak, że obecnie ważniejsze czynniki dla KGHM to ogólna słabość rynków akcyjnych, w tym warszawskiego parkietu.

kghm
źródło xStation 5

Zobacz także: DM BOŚ obniża rekomendację KGHM do “sprzedaj” z ceną docelową 80 złtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykuł“Szukamy, analizujemy, gramy” sentyment 11.10.2018 EUR/USD, GBP/USD, USD/JPY
Następny artykułWIG 20 dociera do pierwszego celu
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here