Naga MarketsspekulantZapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

KGHMwczoraj opisywałem miejsce, w którym czekam na potencjalny sygnał odwrotu od spadków. Dokładnie w tej strefie wsparcia pojawił się sygnał w postaci pin bara na najwyższych od ponad 2 miesięcy obrotach. Mimo niesprzyjającego klimatu na całym rynku oraz obaw związanych z Grecją, nasz system w zasadzie nie pozwala przejść obok tak czytelnego sygnału. Jeżeli to początek odreagowania to pierwszym celem będzie opór w rejonie 104 zł czyli luka otwarcia aktualnego tygodnia. Jest to na tyle ważny poziom, a w dodatku zagrywamy w trendzie spadkowym, że nie możemy liczyć na większy zysk. Kolejną taką strefą jest okolica 110 zł czyli opór wyznaczony m.in. na podstawie poprzedniej luki otwarcia. Jeżeli i w kolejny poniedziałek rynek otworzy się luką spadkową, myślę że ani ta ani większość pozostałych aktywnych pozycji tego nie przetrwa, ale… w życiu i na giełdzie warto być optymistą.
Kupno: 98,45 zł   SL: 96,61 zł   TP: 103,97 zł  –  RR 1:3

kghm

Cyfrowy Polsat – szukając poziomów, które warto obserwować natrafiłem na wykres tygodniowy medialnej spółki. Widać na nim, że trend wzrostowy trwa już 4 lata a cena aktualnie oscyluje wokół linii trendu i kluczowego wsparcia 21,50 – 22 zł. W ubiegłym tygodniu powstała duża świeca pin bar, aktualnie zmierzamy do jej minimum. Połączenie ważnego wsparcia z długoterminową linią trendu może dać ciekawy efekt, którego warto poszukiwać w najbliższym czasie na wykresie dziennym. Upadek tego wsparcia i linii trendu może mieć poważne konsekwencję, gdyż kolejny taki poziom znajduje się na poziomie 18,50 – 19 zł co oznaczałoby około 15% dalsze spadki.

polsat

Pełen opis zastosowanej strategii przeczytasz tutaj: STRATEGIA
Statystki trafności oraz aktualne wyniki prowadzonego portfela sprawdzisz tutaj: SKUTECZNOŚĆ


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź na nasz facebookowy profil giełdowy: Techniczna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułRynki po protokołach FOMC – poranny komentarz makro
Następny artykułPodsumowanie sesji EU – DAX 30, FTSE 100, EURO STOXX 50
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

2 KOMENTARZE

  1. Tak też jest. Cykl ma stałą porę publikacji i jest codziennie dokładnie o 8:45 czyli przed startem sesji. Zysku jednak nie ma bo cena kupna była niższa więc zlecenie nie zostało aktywowane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here