Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

Kończący się tydzień przynosi zamknięcie z zyskiem transakcji na spółce Neuca. Zysk rzędu RR 1:3 sprawia, że odrabiamy połowę strat z ostatniej serii stratnych zagrań. Mimo wszystko okres wakacyjny należy ocenić negatywnie. Sprawdziło się powiedzenie Sell in May and go away czyli sprzedaj w maju i jedź na wakacje. W tym roku mieliśmy też efekt stycznia, więc mam nadzieję, że tego typu zjawiska będą kontynuowane i jak to często bywa, wrzesień przyniesie wzrosty. W poniedziałek kończy się miesiąc, więc zapraszam na szersze podsumowania i statystyki. Aktualny stan portfela to +31 zarobionych jednostek kapitału co przekłada się na około 79% zysku. W grze pozostają 3 aktywne pozycje: Budimex, Amrest oraz Amica.

portfel

Linki do analiz dokonanych transakcji: PEKAO, Kernel, TVN, BZ WBK, LPP, PKN Orlen, TVN, PGE, Integer, LPP, Forte, Synthos, PKN Orlen, PKP Cargo, PKO BP, TVN, Budimex, CD Projekt, Forte, TVN, Mbank, Neuca, Sanok, Eurocash, PGE, KGHM, PGE, Sanok, Hawe, PKO BP, Ciech, KGHM, Boryszew, CCC, Hawe, Grupa Kęty, Lotos, Budimex, Wawel, KGHM, CD Projekt, Wawel, Eurocash, Alior, Lotos, Lotos, Kernel, Ciech, Budimex, Neuca, Amrest, Amica

Kernel – na wykresie dziennym, wczorajsze odreagowanie sprawia, że mamy do czynienia z pozytywną formacją przenikania hossy. W połączeniu to oczywiście piękny, popytowy pin bar czyli dorysowana świeca D2. Formacja powstała na lokalnym wsparciu, choć liczyłem, że spadki zatrzymają się trochę wyżej. Korekta jest dość duża, osiąga zasięg dotychczas największej w panującym trendzie. Z negatywnych rzeczy należy wymienić przełamanie linii trendu wzrostowego. Potencjalne wzrosty mogą napotkać opór już przy poniedziałkowej luce spadkowej, gdzie dojdzie do re-testu linii trendu od dołu. Możliwe, że się mylę, gdyż trend nadal jest wzrostowy, ale uwzględniając wspominane miejsce, mamy dość małą przestrzeń do wzrostów. Byłoby to zagranie pod odreagowanie ostatnich spadków, a takich zagrań mamy już 3 w portfelu + zakończone na Neuce. Na razie więc wstrzymam się, choć same świece wyglądają zachęcająco.

kernel d1

Warto spojrzeć także na wykres miesięczny, gdyż w poniedziałek kończy się sierpień. Możliwe, że powstanie całkiem sporych rozmiarów formacja objęcia bessy. Byłby to negatywny sygnał, w pierwszej kolejności zapowiadający trochę większą korektę.

kernel mn

Pełen opis zastosowanej strategii przeczytasz tutaj: STRATEGIA

Statystki trafności oraz aktualne wyniki prowadzonego portfela sprawdzisz tutaj: SKUTECZNOŚĆ

banner_z_kartami


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź nasz facebookowy profil giełdowy: Zyskowna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPrzegląd setupów Price Action EURUSD, GBPAUD, GBPCHF, USDCAD, USDCHF 28 sierpnia 2015
Następny artykułEUR/USD – zawraca po dużych spadkach?
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

4 KOMENTARZE

  1. Tak, bo po złożeniu zlecenia rynek otworzył niżej niż pierwotny SL, dlatego został on przesunięty pod minimum świecy z następnego dnia. Ceny wejścia nie zmieniałem, ani RR – to zostaje po staremu.

  2. Przy zawarciu transakcji na Amrest wyglądało to tak Kupno: 168,74 zł SL: 164,99 zł TP: 179,99 zł – RR 1:3 a teraz na podsumowaniu wygląda tak Kupno: 168,74 zł SL: 160,09 zł TP: 179,99 zł .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here