Naga MarketsKernel – spółka odnotowała w grudniu na początku stycznia solidny wzrost notowań, jednak obecnie zanosi się na korektę tego ruchu. Wczoraj firma podała wyniki produkcyjne. W drugim kwartale roku obrotowego (październik- grudzień) spółka przerobiła ponad 942 tys. ton ziarna słonecznikowego czyli podobnie jak rok temu, co jednak jest rekordem produkcji. W półroczu przerób wzrósł aż o 16%. Sprzedaż oleju wzrosła natomiast o około 9%, a całym półroczu o 17%.

Wielkość eksportu zboża z Ukrainy wzrosła o 30% r/r do 2,3 mln ton. Mocne wyniki zostały także wsparte informacjami o dywidendzie. Spółka planuje wypłacić 0,25 USD na akcję. Dniem wypłaty ma być 30 kwietnia. Przy obecnej wycenie stopa dywidendy sięga więc 2%. Spoglądając na wykres, widać że cena dotarła do linii bessy i istnieje ryzyko, że kolejny szczyt powstaje na niższym poziomie. Pozytywne jest na razie to, że spadki dokonują się przy dużo słabszych obrotach niż wcześniejsza zwyżka. Możliwe więc, że po korekcie, spółka powalczy o powrót do wzrostów.

kernel

Invest Cuffs 2020: zarezerwuj miejsce dla siebie na największym kongresie inwestycyjnym w naszej części Europy


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Zobacz także: T-Bull [TBL], CD Projekt [CDR] – Gorące spółki dniatokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here