Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

Wczoraj bardzo dobrze radziły sobie akcje PGE i niewiele zabrakło do zainkasowania zysku. Podwyższone obroty sugerują, że wzrosty na tej spółce mogą być kontynuowane. Pozostałe pozycje bez większych zmian, dość słabo wygląda pozycja na LPP.

Kernel – wczoraj powstał pin bar, który swoim minimum testuje linię trendu wzrostowego. Jest to linia dość często i dokładnie respektowana. Tym razem nie mamy ani wzrostu obrotów ani też żądnego wsparcia. Sama linia trendu to zbyt mało do zajęcia pozycji, tym bardziej, że przestrzeń do potencjalnych zysków jest mocno ograniczona poprzez bliskość poprzedniego szczytu.

kernel

Synthos – spółka, którą obserwuję już od dłuższego czasu. Wczoraj powstał bardzo ważny i mocny sygnał kupna jakim jest jednoczesne wybicie ważnego oporu okolic 4,40 zł, a także około 2 letniej linii trendu spadkowego. Efekt jest taki, że kurs powinien dalej rosnąć, nawet do kolejnego istotnego oporu pod poziomem 5 zł. Prawdopodobne są zatem około 10% wzrosty. Nasz system zakłada otwieranie pozycji w korektach, dlatego wykorzystamy najbliższe cofnięcie do kupna akcji.

synthos

„Propozycja czytelnika”

Po raz trzeci nasz czytelnik Jack_N proponuje kupno spółki Kania. Poprzednia próba okazała się zyskowna i kurs mocno ruszył na północ. Po wybiciu poprzednich szczytów doszło do korekty. Impet wzrostów był naprawdę duży, stąd można liczyć, że korekta będzie płytka. Wczoraj powstał pin bar testujące poziom wsparcia. Propozycja zakłada kupno po cenie wczorajszego zamknięcia z celem 1 grosz poniżej kolejnego szczytu z 1 kwietnia 2014 roku. Stosunek ryzyka do zysku to tym razem 1:2,5.
Kupno: 3,07 zł   SL: 2,99 zł   TP: 3,27 zł  –  RR 1:2,5

kania

Pełen opis zastosowanej strategii oraz informacje o prowadzonym równolegle konkursie na propozycje zagrań – przeczytasz tutaj: STRATEGIA + KONKURS


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź na nasz facebookowy profil giełdowy: Techniczna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPosiedzenie Banku Japonii – prezes Kuroda nie zaskoczył
Następny artykułAnaliza DAX po wtorkowej sesji. Popyt nadal kontroluje sytuację.
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here