TMS


Kernel – akcje spółki drożały o około 2% i to przy niskich obrotach podczas poniedziałkowej sesji, mimo tego kurs znalazł się najwyżej od początku roku. Patrząc szerzej na notowania widać, że cena od października 2017 roku porusza się bokiem w konsolidacji, co na tle indeksu spółek ukraińskich, nie jest tak naprawdę złym wynikiem. Indeks ten notuje bowiem mocne spadki w tym samym czasie, co może wskazywać na relatywną siłę po stronie Kernela.


Inwestuj w akcje na GPW z prowizją 0,2% min. 2,99 PLN oraz w akcje zagraniczne z prowizją 0,12% min. 4,99 USD/EUR. Sprawdź konto demo oraz konto rzeczywiste w XTB.

Na razie jednak, mimo lekkiego odbicia na początku roku, nie widać oznak aby wyprzedaż na spółkach z Ukrainy miały się szybko zakończyć. Wczoraj spółka podała pozytywne informacje odnośne drugiego kwartału roku obrotowego czyli okresu od października do grudnia ubiegłego roku. W tym czasie firma zwiększyła sprzedaż zboża aż o 142%, a sprzedaż oleju rosła o ponad 26%. W komunikacie spółka podała, że w ostatnich 3 miesiącach moce przerobowe były wykorzystane w pełni i w tym czasie spółka przerobiła rekordową ilość ziarna słonecznikowego. Rekord padł także jeżeli chodzi o eksport zboża z Ukrainy. Bardzo wysokie zbiory zbóż powinny przekładać się na zyski, co było widoczne w ostatnim raporcie kwartalnym, na razie jednak rynek zdaje się nie doceniać poprawy wyników.

kernel
źródło xStation 5

Zobacz także: Esotiq [EAH], Getin Noble Bank [GNB] – Gorące spółki dnia 21.01.2019Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here