Naga MarketsKernel – akcje spółki drożały o około 2% i to przy niskich obrotach podczas poniedziałkowej sesji, mimo tego kurs znalazł się najwyżej od początku roku. Patrząc szerzej na notowania widać, że cena od października 2017 roku porusza się bokiem w konsolidacji, co na tle indeksu spółek ukraińskich, nie jest tak naprawdę złym wynikiem. Indeks ten notuje bowiem mocne spadki w tym samym czasie, co może wskazywać na relatywną siłę po stronie Kernela.

Orbex

Na razie jednak, mimo lekkiego odbicia na początku roku, nie widać oznak aby wyprzedaż na spółkach z Ukrainy miały się szybko zakończyć. Wczoraj spółka podała pozytywne informacje odnośne drugiego kwartału roku obrotowego czyli okresu od października do grudnia ubiegłego roku. W tym czasie firma zwiększyła sprzedaż zboża aż o 142%, a sprzedaż oleju rosła o ponad 26%. W komunikacie spółka podała, że w ostatnich 3 miesiącach moce przerobowe były wykorzystane w pełni i w tym czasie spółka przerobiła rekordową ilość ziarna słonecznikowego. Rekord padł także jeżeli chodzi o eksport zboża z Ukrainy. Bardzo wysokie zbiory zbóż powinny przekładać się na zyski, co było widoczne w ostatnim raporcie kwartalnym, na razie jednak rynek zdaje się nie doceniać poprawy wyników.

kernel
źródło xStation 5

Zobacz także: Esotiq [EAH], Getin Noble Bank [GNB] – Gorące spółki dnia 21.01.2019tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułRobert Gwiazdowski zakłada partię polityczną
Następny artykuł“Szukamy, analizujemy, gramy” sentyment 22.01.2019 GBP/USD, AUD/USD
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here