Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

W naszych zapiskach możemy odnotować pierwszy, mały sukces jakim jest trafne wytypowanie wzrostów i zainkasowanie zysku na spółce Kernel. Poziom kupna to 27,96 zł, SL ustawiony był na poziomie 26,29 zł. Graliśmy na odbicie od wsparcia, na którym pojawiła się formacja objęcia hossy. Do poprzedniego szczytu udało się zmieścić dwukrotnie większy zysk od ponoszonego ryzyka. Zlecenie TP ustawione było na 31,30 zł. Po 3 dniach zostało ono aktywowane i zainkasowaliśmy zysk w wysokości RR 1:2.
kernel
PEKAO – to druga transakcja, którą przeprowadziliśmy. Link do pierwotnej analizy znajduje się TUTAJ. Ponownie przywołuję ten wykres, gdyż znowu mamy okazję do zagrania na wzrosty. Wczoraj nie powstał wprawdzie pin bar, ale długi dolny cień świecy, która ponownie testuje wsparcie także daje nadzieje na wzrosty. Choć w ostatnim okresie przeważa czerń i nie napawa to optymizmem, pocieszające jest jednak to, że wzrosty podczas odbicia od wsparcia utworzyły się na wysokim obrocie, a dwóm ostatnim sesjom spadkowym towarzyszył znacznie niższy wolumen. Pozostawiamy nasze zlecenie bez zmian i zobaczymy co z niego wyniknie.
pekao

Pełen opis zastosowanej strategii oraz informacje o prowadzonym równolegle konkursie na propozycje zagrań – przeczytasz tutaj: STRATEGIA + KONKURS


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź na nasz facebookowy profil giełdowy: Techniczna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBudimex [BDX], Vistula [VST] – Gorące spółki dnia
Następny artykułAnaliza dla początkujących – AUD/NZD – czas na spadki
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here