Naga Markets
spekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

Kernel – spółka porusza się w trendzie wzrostowym od października 2014 roku. Z tej perspektywy ostatnie spadki wyglądają jak typowo korekcyjna formacja flagi. W ostatnich dniach doszło do wybicia z tego kanału górą co może wskazywać na powrót do trendu. W naszym systemie zagrań dokonujemy w oparciu o poziomy wsparcia. Zacznę więc szukać sygnału kupna dopiero po wybiciu okolic 50 zł. W ten sposób zyskamy także potwierdzenie siły popytu, gdyż wtedy zostanie zakończony układ coraz niższych ekstremów, który towarzyszy nam od 4 miesięcy. Jeżeli taki sygnał się pojawi będziemy szukać wejścia z celem w okolicach ostatniego maksimum.

kernel

Kruk – trend wzrostowy trwa tu niemal nieprzerwanie od samego początku historii notowań tej spółki. Ostatnio doszło jednak do dużej korekty, po której kupujący z powrotem zaczynają dawać o sobie znać. 18 stycznia zaczęło się odbicie. Mamy więc mocny ruch wzrostowy i aktualnie trwającą konsolidację przy oporze okolic 170 zł. Jak na razie nie widać reakcji podaży na ten poziom, więc jest szansa, że wzrosty będą kontynuowane. Czekam na wybicie i sygnał świecowy aby zagrywać na powrót ceny na dotychczasowe maksimum trendu wzrostowego. To około kilkunastu procent potencjalnego zysku, więc powinno udać się dokonać krótkoterminowej transakcji.

kruk

Wypróbuj podobny sposób gry na polskich akcjach, dzięki ofercie brokera HFT

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowychtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułForte [FTE], Asbis [ASB] – Gorące spółki dnia
Następny artykułGBP/CAD – luka weekendowa i powrót do wsparcia
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here