Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

Kernel – nadal obserwuję spółkę pod kątem analizy sprzed kilku dni. Testowana jest już linia trendu i kluczowe wsparcie, a spadki choć długotrwałe to mają typowy charakter korekcyjny tzn. brak im dynamiki. W czwartek kurs stał w miejscu przy bardzo niskim obrotach. Myślę, że w tym tygodniu powinien pojawić się sygnał do kupna lub też przełamanie wsparcia i linii trendu, co na jakiś czas zakończyłoby moją obserwację tej spółki.

kernel

Eurocash – spółka zdrożała o prawie 2,5% podczas przed weekendowej sesji. Powodem była chyba rekomendacja DM mBanku, który zaleca akumulowanie akcji z ceną docelową 40,80 zł. Generalnie rekomendacje wydawane w tym roku zakładają średnią wycenę w okolicach 40 zł. Pod względem technicznym powstała formacja objęcia hossy o bardzo pozytywnym wolumenie tzn. dość niskim podczas pierwszej spadkowej świecy i bardzo wysokim przy drugiej, wzrostowej świecy. Może to wskazywać na dominację popytu tak samo zresztą jak ostatni silny impuls wzrostowy i bardzo łagodna korekta. Formacja powstała na często testowanym wsparciu, dlatego sądzę, że możemy dokonać zagrania z celem przed poprzednim wierzchołkiem. Jakiś czas temu także taka formacja dała początek silnym wzrostom, więc być może czas na drugą falę. Obawiam się jedynie długoterminowej linii trendu spadkowego, którą opisałem w analizie z 15 kwietnia. Wszelkie linie są jednak drugorzędnym elementem analizy w stosunku do horyzontalnych poziomów wsparcia lub oporu. Zachęca przede wszystkim słabość korekty, a wydana rekomendacja może tylko pomóc.
Kupno: 36,40 zł   SL: 35,54 zł   TP: 38,98 zł  –  RR 1:3

eurocash

Pełen opis zastosowanej strategii oraz informacje o prowadzonym równolegle konkursie na propozycje zagrań – przeczytasz tutaj: STRATEGIA + KONKURS


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź na nasz facebookowy profil giełdowy: Techniczna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here