Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

W mijającym tygodniu odnotowaliśmy jedną stratną transakcję, jaką okazało się kupno spółki Lotos. Po kilku dniach jednak ponowiliśmy to zagranie, które już teraz jest aktywne obok zagrań na spółkach CD Projekt, Alior. Dzisiaj dorzucamy dwa kolejne zlecenia, o których pisze poniżej. Stan konta to +33 jednostki kapitału.

Te artykuły również Cię zainteresują
portfel

Linki do analiz dokonanych transakcji: PEKAO, Kernel, TVN, BZ WBK, LPP, PKN Orlen, TVN, PGE, Integer, LPP, Forte, Synthos, PKN Orlen, PKP Cargo, PKO BP, TVN, Budimex, CD Projekt, Forte, TVN, Mbank, Neuca, Sanok, Eurocash, PGE, KGHM, PGE, Sanok, Hawe, PKO BP, Ciech, KGHM, Boryszew, CCC, Hawe, Grupa Kęty, Lotos, Budimex, Wawel, KGHM, CD Projekt, Wawel, Eurocash, Alior, Lotos, Lotos

Kernel – wczoraj pojawił się pin bar czyli świeca z długim, dolnym cieniem oznaczająca prawdopodobny powrót kupujących. Działo się to na lokalnym wsparciu oraz na długoterminowej linii trendu wzrostowego. Jeżeli wzrosty mają być kontynuowane to miejsce to jest wręcz idealne na odbicie. W szerszym spojrzeniu znajdujemy się dość wysoko, pod oporem okolic 45 zł, który wyznaczają dwa dołki i jeden wierzchołek z 2013 roku. Stąd też zagranie jedynie do poziomu poprzedniego maksimum, a więc musimy liczyć na dość dużą korektę sygnału. Spółka już raz przyniosła nam zysk, było to jedno z pierwszych zagrań w naszym systemie dokonane 8 stycznia.
Kupno: 43,20 zł   SL: 41,99 zł   TP: 46,83 zł  –  RR 1:3

kernel

Ciech – tu powstał jeszcze ładniejszy sygnał, gdyż pin bar jest popytowy, a trend jeszcze bardziej dynamiczny. W dodatku wczorajsza świeca powstała przy najwyższych obrotach w tym tygodniu. Lokalne wsparcie to okrągły poziom 70 zł. Wydaje się, że po 11 dniach korekty istnieją szanse na powrót do trendu. W szerokim spojrzeniu nie ma żadnych przeszkód, przynajmniej do poziomu 80 zł, a nawet wyżej. Zagramy więc na wzrosty do tego okrągłego poziomu, co oznacza, że idziemy na wyrównanie rekordu czyli zysk 5 razy większy od ponoszonego ryzyka. Już raz udało się zarobić na tej spółce, było to zagranie dokonane 28 maja.
Kupno: 71,86 zł   SL: 70,24 zł   TP: 79,96 zł  –  RR 1:5

ciech

Eurocash – dwie ostatnie świece utworzyły formację objęcia hossy. Obroty wyglądają ładnie, także trend jest zdecydowanie wzrostowy. Jedyne co mi przeszkadza to fakt, że formacja powstaje odrobinę w powietrzu, gdyż wsparcie jest trochę niżej. Ten mankament mógłbym jednak znieść, gorsza jest druga sprawa, która tak naprawdę uniemożliwia dokonanie zagrania naszej strategii. Chodzi o bliskość kluczowego oporu w rejonie 44 zł (warto spojrzeć na wykres tygodniowy). Jest to zbyt blisko aby zagranie było opłacalne. Jeżeli dojdzie do wybicia to kolejny opór znajduje się przy 48 zł, więc przestrzeń do potencjalnych zysków będzie wtedy większa.

eurocash

Pełen opis zastosowanej strategii przeczytasz tutaj: STRATEGIA

Statystki trafności oraz aktualne wyniki prowadzonego portfela sprawdzisz tutaj: SKUTECZNOŚĆ


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź na nasz facebookowy profil giełdowy: Techniczna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here