Naga Markets


spekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

  • Pełen opis zastosowanej strategii przeczytasz tutaj: STRATEGIA
  • Statystki trafności oraz aktualne wyniki prowadzonego portfela sprawdzisz tutaj: SKUTECZNOŚĆ

Kernel – w ubiegłym tygodniu pisałem o tworzącej się świecy pin bar na wykresie tygodniowym, którą można byłoby potraktować jako sygnał. W ostatnim tygodniu, kiedy doszło do zahamowania spadków, obroty były najwyższe od kilku tygodniu, w czasie których cena spadała. Trend jest zdecydowanie wzrostowy a sygnał powstaje na ważnym wsparciu. Spróbujemy więc zagrać pod świecę tygodniową.
Kupno: 47,50 zł   SL: 45,00 zł   TP: 55,00 zł  –  RR 1:3

kernelCCC – również pozytywne sygnały z wyższych interwałów widoczne są na obuwniczej spółce. Na wykresie dziennym doszło do wybicia oporu jaki tworzyły poprzednie dołki. Czekamy więc na korektę i spróbujemy dokonać zagrania z celem przy linii bessy a więc w okolicy 175 zł.

ccc

Wypróbuj podobny sposób gry na polskich akcjach, dzięki ofercie brokera HFT

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowychtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPuławy [ZAP], PGNiG [PGN] – Gorące spółki dnia
Następny artykułAnaliza Ichimoku GBPUSD, GBPJPY, GBPCHF 30 listopada 2015
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here