Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

  • Pełen opis zastosowanej strategii przeczytasz tutaj: STRATEGIA
  • Statystki trafności oraz aktualne wyniki prowadzonego portfela sprawdzisz tutaj: SKUTECZNOŚĆ

Kernel – w ubiegłym tygodniu pisałem o tworzącej się świecy pin bar na wykresie tygodniowym, którą można byłoby potraktować jako sygnał. W ostatnim tygodniu, kiedy doszło do zahamowania spadków, obroty były najwyższe od kilku tygodniu, w czasie których cena spadała. Trend jest zdecydowanie wzrostowy a sygnał powstaje na ważnym wsparciu. Spróbujemy więc zagrać pod świecę tygodniową.
Kupno: 47,50 zł   SL: 45,00 zł   TP: 55,00 zł  –  RR 1:3

kernelCCC – również pozytywne sygnały z wyższych interwałów widoczne są na obuwniczej spółce. Na wykresie dziennym doszło do wybicia oporu jaki tworzyły poprzednie dołki. Czekamy więc na korektę i spróbujemy dokonać zagrania z celem przy linii bessy a więc w okolicy 175 zł.

ccc

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowychtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPuławy [ZAP], PGNiG [PGN] – Gorące spółki dnia
Następny artykułAnaliza Ichimoku GBPUSD, GBPJPY, GBPCHF 30 listopada 2015
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here