Naga Marketszapiski_gieldowego_spekulanta Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

Kernel – na wczorajszej sesji pojawiła się popytowa świeca pin bar, wybijająca się ponad zakres ostatniej konsolidacji. Ma to miejsce na wsparciu w postaci poprzedniego szczytu, a szerszy trend jest zdecydowanie wzrostowy. Liczyłem na nieco głębszą korektę ale wydaje się, że już teraz może formować się kolejny dołek. Spróbujemy więc zagrać z celem mieszczącym się do 70 zł i SL poniżej minimum konsolidacji.
Kupno: 59,45 zł   SL: 56,82 zł   TP: 69,97 zł  –  RR 1:4

kernel

Handluj akcjami 29 polskich spółek poprzez kontrakty CFD – sprawdź aktualną ofertę BossaFX.

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowychtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułEko Export [EEX], Orange [OPL] – Gorące spółki dnia
Następny artykułPoranny przegląd rynkowy – po decyzji RBA
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

2 KOMENTARZE

  1. Tak, wrócimy do tego. Ostatnio zwiększyłem aktywność i ilość zagrań, więc przyda się podsumowanie. Portfel jest minimalnie pod kreską ale myślę, że warto powalczyć o dodatni wynik na koniec roku. Niebawem zamieszczę taką tabelkę.

  2. Panie Łukaszu, w ubiegłym roku w tym cyklu publikował Pan tabelę które pokazywała podstawowe statystyki – ilość zaqgrań w miesiącu, ilość trejdów na SL i na TP. Takie podsumowanie w jednym miejscy było bardzo wygodne. Czy można do tego wrócić?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here