Naga MarketsJSW – spółka nadal należy do grona największych przegranych na warszawskim parkiecie, przynajmniej w klasyfikacji dużych i znanych firm. Nieustające spadki zaczęły się wraz z nastaniem ubiegłego roku. W niecałe 2 lata spółka straciła ponad 80%. Mimo takiej wyprzedaży nadal nie widać oznak spowolnienie spadków, nie mówić już o sygnałach kupna. Wprawdzie do historycznych minimów jeszcze daleka droga (8,66 zł), ale prawdopodobnie niebawem cena spadnie poniżej 20 zł. Szkoda, gdyż trzy dniowa korekta w październiku budowana była przy rosnących obrotach co mogło sugerować, że będzie ona miała większy zasięg.

Obecnie jednak warto szykować się na nowe minima. W najnowszej rekomendacji wyceniono spółkę na poziome 14,20 zł, wskazując na główny problem jakim jest odchodzenie od węgla koksującego przez największych producentów stali z powodu kosztów związanych z CO2. Wczoraj spółka pokazała pozytywne wyniki dotyczące produkcji węgla. W III kwartale wzrosła ona do 3,85 mln ton wobec 3,37 mln ton przed rokiem. Produkcja węgla koksującego wzrosła rok do roku aż o 21,6%.

jsw


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Zobacz także: T-Bull [TBL], CD Projekt [CDR] – Gorące spółki dniaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here