Naga MarketsJSW – podczas wczorajszej sesji światło dzienne ujrzał raport wydany 8 października przez analityków Trigon DM. Pojawia się w nim wycena spółka na poziomie zaledwie 14,20 zł oraz rekomendacja sprzedaży akcji. Zdaniem analityków, potencjał spadku ceny spółki jeszcze się nie wyczerpał, a rynek nie bierze pod uwagę skali problemów, które zagrażają europejskie hutnictwu oraz strukturalnej zmiany produkcyjnej, której skutkiem będzie ograniczenie popytu na węgiel koksujący i koks.

Autorzy raportu podkreślają, że koszty związane z CO2 już doprowadziły do planów odejścia od węgla koksującego przez największych producentów stali w Unii Europejskiej jak: ArcelorMittal, Voestalipine, ThyssenKrupp, Salzgiter, SSAB. Spoglądając na wykres, widać że w ostatnich dniach pojawiła się korekta wzrostowa. Wczoraj doszło jednak do odwrotu od wzrostów i na wykresie dziennym pojawiła się formacja objęcia bessy, zapowiadająca powrót do trendu spadkowego. Jeżeli tak się stanie, cena dość szybko powinna testować ostatnie minima.

jsw


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Zobacz także: T-Bull [TBL], CD Projekt [CDR] – Gorące spółki dniaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here