Naga MarketsJSW – podczas poniedziałkowej sesji władze spółki poinformowały, że JSW ma plany aby stać się czołowym producentem wodoru na potrzeby transportu publicznego. Bezemisyjne paliwo miałoby się stać jednym z ważniejszych obszarów działalności spółki. Zgodnie z planem, instalacja do separacji wodoru ma powstać w Koksowni Przyjaźń w Dąbrowie Górniczej. Wodór będzie otrzymywany z przetwarzania gazu koksowniczego, co pozwala na uzyskanie niemal 100% czystego wodoru, który w pojazdach zamienia się na prąd oraz parę wodną, nie emitując do środowiska szkodliwych substancji. Plan ma realne podstawy, gdyż spółka jest największym w Europie producentem węgla koksowego. Szacuje się, że potencjał produkcji wodoru sięga 72 tysięcy ton rocznie.


Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V.

Póki co problemem pozostaje brak stacji wodorowych w naszym kraju, to jednak ma zacząć się zmieniać, gdyż do końca 2021 roku mają powstać co najmniej dwie stacje w Warszawie oraz Gdańsku. Plany JSW sięgają sporo dalej niż tylko dostarczanie surowca. Spółka chciałaby zbudować fabrykę do produkcji wagonów i lokomotyw z napędem wodorowym. Brzmi zaskakująco, aczkolwiek spółka ma już podpisany list intencyjny w tej sprawie z PKP Cargo oraz Fabryką Pojazdów Szynowych „Cegielski” w zakresie modernizacji lokomotyw o napędzie diesla. Ciekawie robi się na wykresie tygodniowym, gdyż cena zbliża się po okresie spadków, do kluczowego wsparcia, gdzie można byłoby liczyć na odbicie.

jsw
źródło xStation 5

Zobacz także: Wielton [WLT], Trakcja [TRK] – Gorące spółki dnia 12.12.2018tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here