Naga MarketsJSW – wczoraj światło dzienne ujrzała najnowsza rekomendacja dla spółki autorstwa analityków DM BOŚ. Raport z datą 17 października obniża cenę docelową z 86,3 zł do zaledwie 40 zł, co i tak przy obecnej sytuacji rynkowej wydaje się być dość abstrakcyjną wyceną. Nadal zalecano kupowanie akcji spółki. „W ocenie analityków biorąc pod uwagę niekorzystną sytuację w branży i słaby poziom cen węgla – silny spadek kursu akcji JSW nie powinien dziwić, ale uważają oni, że akcje spółki są fundamentalnie niedowartościowane i zbyt tanie” – napisano w raporcie. Zdaniem autorów prędzej, czy później nastąpi odbicie cen węgla, ale przyszły rok nadam może być trudny.

“Jeśli weźmiemy pod uwagę zaplanowane wydatki inwestycyjne rzędu 2 mld zł, to w 2020 roku mamy do czynienia z ujemnymi przepływami pieniężnymi w alarmującej wielkości 1 mld zł. W rezultacie jest prawdopodobne, że JSW wstrzyma wypłatę dywidendy” – dodano w rekomendacji. Spoglądając na wykres, widać że ruch spadkowy rozpoczął się na początku 2018 roku i trwa do dnia dzisiejszego. W bieżącym roku spadki sięgają już 70% i na wykresie widzimy, że mieliśmy jedynie nieznacznej wielkości korekty. Wszystko wskazuje na to, że niebawem cena może testować ostatnie dołki z początku i połowy października, co grozi zejściem na nowe tegoroczne minima.

jsw


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Zobacz także: T-Bull [TBL], CD Projekt [CDR] – Gorące spółki dniaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here