Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

Podczas piątkowej sesji doszło do aktywacji zlecenia kupna spółki Synthos. Aktualnie posiadamy więc trzy aktywne pozycje, wcześniejsze to TVN oraz najgorzej wyglądający Integer.

Te artykuły również Cię zainteresują
JSW – cena spadła w piątek do dolnej krawędzi kanału wzrostowego. Wydaje mi się, że wyraźnie spadło medialne zainteresowanie tą spółką. Coraz bardziej obawiam się zakończenia dużej korekty wzrostowej i powrót do głównego trendu spadkowego. W miejscu dolnej krawędzi oraz wsparcia nie mamy żadnego sygnału, a jedynie wyhamowanie spadków. Warto obserwować wykres, być może początek tygodnia przyniesie jakieś wskazówki.

jsw

Lotos – przez długi okres czasu bronione było wsparcie przy 24 zł. W końcu nadeszło odbicie i cena pokonała w piątek linię trendu spadkowego. Wysokie obroty wskazują na to, że zwyżka będzie kontynuowana. Pierwszym i zarazem kluczowym celem jest opór przy 27 zł. Jest to poziom ostatniego szczytu trendu spadkowego i jego wybicie otwiera drogę do zmiany sekwencji dołków i szczytów na prowzrostową.

lotos

Tauron – rzutem na taśmę zostało wybronione bardzo istotne wsparcie 4,80 zł. Efektem jest pin bar na wykresie tygodniowym. Wcześniejsze długie, górne cienie świec oraz kanał spadkowy nie napawa optymizmem, choć przynajmniej krótkoterminowe odbicie jest możliwe. Dlatego będę obserwował spółkę na interwale dziennym w tym tygodniu.

tauron

Hawe – przy wysokich obrotach kurs pokonał poprzednie maksimum. W najbliższych dniach cena powinna testować linię trendu spadkowego oraz kluczowy opór przy okolicach 2,30 zł. To miejsce pokaże jak silny jest popyt i czy całe wzrosty były jedynie korektą, czy jednak można liczyć na coś więcej. Kolejny cel po ewentualnym wybiciu to 2,66 zł czyli ostatni szczyt trendu spadkowego.

hawe

Pełen opis zastosowanej strategii oraz informacje o prowadzonym równolegle konkursie na propozycje zagrań – przeczytasz tutaj: STRATEGIA + KONKURS


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź na nasz facebookowy profil giełdowy: Techniczna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dji index | wykres kryptowalut | akcje orlen | wiadomości bitcoin | kurs euro | nasdaq giełda |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here