TMS


zapiski_gieldowego_spekulanta Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

Przyłącz się do dyskusji na największej polskojęzycznej grupie poświęconej GPW na Facebooku – Zyskowna strona giełdy.

Intercars – spółka zyskuje na wartości od 18 maja, kiedy doszło do naruszenia wsparcia w rejonie 300 zł. Obecnie wydaje się, że kurs powraca do trendu wzrostowego, a kolejne odbicie od linii trendu budowane jest przy narastających od pewnego czasu obrotach. Najbliższym celem popytu jest 344,90 zł czyli historyczne maksimum notowań.

Trakcja – spółka wygląda ciekawie jeżeli chodzi o spojrzenie krótkoterminowe. Gdzieś od połowy maja notujemy podwyższony wolumen, a sądząc po ostatnich świecach, szykuje się przynajmniej korekta wzrostowa. Cały ruch spadkowy od 22 lutego respektuje krawędzie kanału spadkowego. Obecne odbicie od dolnej krawędzi zdaje się mieć otwartą przestrzeń przynajmniej do okolic 16 zł. W najbliższych dnia stawiałbym wiec na wzrosty, choć dopiero wyjście z kanału góra będzie wstępnym sygnałem zakończenia korekty. Spółka w maju otrzymała dwie pozytywne rekomendacje co może zachęcać do kupna, biorąc pod uwagę fakt dość dojrzałej już korekty. Więcej o spółce pisałem 24 maja.

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowychNoble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here