Naga Marketszapiski_gieldowego_spekulanta Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

Intercars – spółka otrzymała ostatnio ładną rekomendację z ceną przy 340 zł, a obecnie znajduje się nieco niżej po ostatniej korekcie. Pod względem technicznym wszystko pasuje, mamy pin bara przy linii trendu i na lokalnym wsparciu. Wydaje się, że może dojść do odbicia w górę. Co do wspomnianej korekty, nie była ona przypadkowa. Dużą podaż wywołał główny akcjonariusz, który sprzedał ponad 5% akcji. Jest to negatywna wiadomość, choć nie należy przesadzać z pesymizmem. Spółka uzyskała dobre wyniki w pierwszy półroczu co powinno wspierać dalsze wzrosty. Na razie jednak ryzyko wydaje się być zbyt wysokie, nie chodzi tylko o samą spółkę co o szersze otoczenie rynkowe. Na pewno będę jednak obserwował notowania w najbliższym czasie.

Te artykuły również Cię zainteresują
intercars

Ciech – wczoraj mieliśmy całkiem udaną sesję. Spółka na tle słabego rynku zyskała 3,2% przy najwyższych obrotach we wrześniu. Po 9 dniach korekty pojawiła się ładna świeca pin bar na lokalnym wsparciu. Pod względem technicznym jest to idealny sygnał kupna. Niedawno spółka pochwaliła się niezwykle mocnymi wynikami, które powinny wpływać na dalsze wzrosty. Wydaje się, że mimo zagrożeń ze strony szerokiego rynku, możliwość kupna po kilkudniowej korekcie jest okazją, która może przynieść zysk. Spróbujemy więc dokonać transakcji.
Kupno: 61,83 zł   SL: 59,79 zł   TP: 69,99 zł  –  RR 1:4

ciech

Handluj akcjami 29 polskich spółek poprzez kontrakty CFD – sprawdź aktualną ofertę BossaFX.

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowychConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here