Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

  • Pełen opis zastosowanej strategii przeczytasz tutaj: STRATEGIA
  • Statystki trafności oraz aktualne wyniki prowadzonego portfela sprawdzisz tutaj: SKUTECZNOŚĆ

Inter Cars – mniej więcej od końca wakacji, spółka zachowuje się relatywnie dobrze. Ostatnia nieudana próba sforsowania linii łączącej poprzednie wierzchołki zakończyła się tylko niewielkim cofnięciem, na końcu którego pojawił się pin bar, a zaraz po nic cena zaczęła rosnąć. Aktualnie trwa kolejna próba wyjścia na wyższe poziomy. Szerszy układ jest zdecydowanie wzrostowy, cena rośnie od dobrych kilku lat. Wydaje się więc, ze wybicie czerwonej linii korekty może otworzyć drogę na poprzedni szczyt czyli okolice 270 zł.

intercars

[pullquote]Wypróbuj podobny sposób gry na polskich akcjach, dzięki ofercie brokera HFT[/pullquote]

Grupa Kęty – tu także szerszy układ od dawna pozostaje wzrostowy, stąd też zainteresowały mnie ostatnie dość mocne spadki. Cena dotarła na dolną krawędź kanału wzrostowego, pojawiła się jakaś reakcja i wyższe obroty. Na razie jednak nie ma żadnych podstaw do zajmowania pozycji, trudno też znaleźć jakieś klarowne wsparcie. Warto jednak obserwować wykres w najbliższym czasie, gdyż korekta osiągnęła już wielkość tej z końca listopada 2013 roku, a była to największa korekta w 4 letnim trendzie wzrostowym.

kety

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowychtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułDębica [DBC], Neuca [NEU] – Gorące spółki dnia
Następny artykułAnaliza Ichimoku USDCAD, EURGBP, NZDUSD 28 październik 2015
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here