Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

  • Pełen opis zastosowanej strategii przeczytasz tutaj: STRATEGIA
  • Statystki trafności oraz aktualne wyniki prowadzonego portfela sprawdzisz tutaj: SKUTECZNOŚĆ

W kończącym się tygodniu nie zaszły żadne zmiany w portfelu. Dzisiaj dokładamy kolejne zlecenie, które jest 67 z kolei licząc od początku roku. Poniżej historia portfela.

portfel

Inter Cars – w szerokim ujęciu trwa tu wieloletni trend wzrostowy, który jednak ostatnio spowolnił. Aktualnie pojawia się szansa na ożywienie. Cena dynamicznie rośnie i prawdopodobnie dojdzie niebawem do wybicia poprzedniego wierzchołka czyli poziomu 254,60 zł. Potwierdzałoby to siłę kupujących i otwierało drogę przynajmniej na poprzedni szczyt, a więc w rejon 270 zł.

intercars

Wypróbuj podobny sposób gry na polskich akcjach, dzięki ofercie brokera HFT

Forte – cena dokładnie od roku czasu porusza się mniej więcej w ramach kanału wzrostowego. Wieloletni trend oczywiście jest wzrostowy. Z początkiem października nastąpiło odbicie od dolnej krawędzi i od tego czasu cena dość dynamicznie rośnie. Od kilku dni mamy korektę, która dotyka strefy wsparcia okolic 54 zł. Wczoraj nastąpiła silna reakcja przy podwyższonych obrotach, efektem jest klasyczny pin bar. Wydaje się, że kurs może dalej wzrastać, jak nie do górnej krawędzi to przynajmniej do okrągłych 60 zł. Rok giełdowy powoli zbliża się ku końcowi, gdyż pewnie od połowy grudnie nie uda się dokonać wielu zagrań, dlatego też spróbujemy dokonać transakcji kupna. Nastrój na GPW nie jest najlepszy dlatego też ustawiam cenę otwarcia niżej, za to zwiększając potencjalny RR.
Kupno: 55,44 zł   SL: 54,30 zł   TP: 60,00 zł  –  RR 1:4
forte

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowychtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPodsumowanie czwartkowej sesji na DAX. RWE ciągnie indeks w dół.
Następny artykułTorpol [TOR] – Analiza na zamówienie
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

3 KOMENTARZE

  1. Tak się zastanawiam nad jednym. Na przykładzie Forte – czy dopuszczasz możliwość wejścia przy cenie niższej niż 55,44zł jednak wciąż w granicach pinbara (nawet kilka/naście groszy powyżej SL)? Np. 55,00zł albo nawet i 54,40zł? Rośnie wtedy RR a wciąż jesteśmy nad wsparciem wybronionym przez pinbara.
    Generalnie pytanie jest ogólne i może dotyczyć wszystkich spółek, nie tylko Forte, na których zagrywamy wg tej strategii.
    Z góry dzięki za odpowiedź

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here