Naga Markets



spekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

Integer – kurs już od dłuższego czasu porusza się w trendzie spadkowym, który całkiem dokładnie można opisać krawędziami kanału. Trzecie odbicie od dolnej krawędzi wygenerowało nadal trwający ruch w górę. Niedawno doszło także do pokonania oporu przy okolicach 164 zł. Po tym wybiciu nastąpiła (lub nadal trwa) dwutygodniowa korekta. W piątek powstała świeca pin bar, która udanie testowała poziom wsparcia. Co istotne powstała ona na wysokich obrotach. Może to oznaczać zakończenie korekty i kolejny ruch wzrostowy. Nie jest to idealna sytuacja, gdyż panuje trend spadkowy, ale myślę że krótkoterminowo można dokonać zagrania, umieszczając nasz cel przed górną krawędzią kanału, a nawet przed poprzednim wierzchołkiem. Zlecenie kupna ustawimy odrobinę niżej niż cena piątkowego zamknięcia, na poziomie 164,50 zł – pozwoli to zmieścić trzykrotnie większy zysk od ponoszonego ryzyka przed ostatnim szczytem.
Kupno: 164,50 zł   SL: 159,99 zł   TP: 178,03 zł  –  RR 1:3

integer

Kernel – jest to spółka, na której już raz udało się zarobić dlatego często jej się przyglądam. Aktualnie po kilkunastodniowej korekcie robi się ciekawiej, choć nie na tyle aby dokonać zagrania. Można tu wyznaczyć linię trendu wzrostowego, która dość dobrze dotychczas bywała respektowana. Nie mamy na dzień dzisiejszy żadnego sygnału końca korekty. Miejsce jest dość dobre – linia trendu w połączeniu z lokalnym wsparciem. Do tego spadające obroty podczas korekty. Jeżeli pojawi się jakiś sygnał poważnie go rozważę.

kernel

Pełen opis zastosowanej strategii oraz informacje o prowadzonym równolegle konkursie na propozycje zagrań – przeczytasz tutaj: STRATEGIA + KONKURS


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź na nasz facebookowy profil giełdowy: Techniczna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here