Naga MarketsspekulantZapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

Integer – wczoraj byliśmy świadkami bardzo mocnych wzrostów, najmocniejszych od początku roku, a co ważne podpartych obrotami. Cena zatrzymała się na lokalnym oporze 134-136 zł. Niewiele wyżej wypada zasięg poprzednich dwóch korekt. Jeżeli nastąpiłoby silne wybicie okolic 140 zł mogłoby to oznaczać większe wzrosty nawet w rejon 175 zł. Jeżeli tak się stanie to spróbuję wykorzystać korekcyjne cofnięcie do takiego zagrania. O takim scenariuszu wspominałem w analizie z 1 lipca wskazując na potencjalną formację podwójnego dna.

integer

CD Projekt – wczorajsza sesja przyniosła małego pin bara na poziomie oporu, który wyznaczają poprzednie maksima. Nie jest to klasyczny re-test po przełamaniu ważnego poziomu ale wydaje mi się, że prawdopodobieństwo wybicia okolic 26 zł jest dość wysokie, zwłaszcza, że wczorajszej świecy towarzyszyły nie najsłabsze obroty. Spróbujemy zagrać, gdyż pozwala nam na to poprawiająca się sytuacja naszego portfela. Zagramy na małe cofnięcie do 26 zł i celem oddalonym trzykrotnie wyżej, licząc od linii obrony ustawionej jak zwykle 1 grosz poniżej wczorajszego minimum. Taki scenariusz opisywałem 14 lipca.
Kupno: 26,00 zł   SL: 25,20 zł   TP: 28,40 zł  –  RR 1:3

cd projekt

Pełen opis zastosowanej strategii przeczytasz tutaj: STRATEGIA
Statystki trafności oraz aktualne wyniki prowadzonego portfela sprawdzisz tutaj: SKUTECZNOŚĆ


logo-HFT-1_250x80Analiza powstała przy współpracy z polskim brokerem HFT Brokers, który jest regulowany przez KNF. Broker udostępnia 450 kontraktów na akcje spółek z całego świata. W HFT możesz również uzyskać dostęp do HFT Robotero. Dzięki strumieniowi danych serwisu Reuters opublikowane wartości trafiają wprost na Twój rachunek już w chwili publikacji, a egzekucja zlecenia liczona w milisekundach da Ci dotąd nieosiągalną przewagę. Zobacz więcej o ofercie HFT Brokers


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź na nasz facebookowy profil giełdowy: Techniczna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here