Naga MarketsRada Dyrektorów grupy rolniczej IMC, notowanej na GPW zadecydowała o podziale zysku między akcjonariuszami. Wysokość wypłaconej dywidendy zaliczkowej wyniesie 0,45 euro na akcje czyli ponad 30% więcej niż przed rokiem (0,34 euro przed rokiem). Akcje spółki IMC wzniosły się w ubiegłym tygodniu na nowe historyczne maksima.

“Decyzja władz IMC oznacza, że na wypłatę dywidendy w tym roku zostanie przeznaczone ponad 14,9 mln euro. Dzień prawa do dywidendy został określony na 22 sierpnia. Do wypłaty dywidendy dojdzie 29 sierpnia. Przy wycenie spółki na dzień przed ogłoszeniem decyzji o podziale zysku stopa dywidendy wynosiła blisko 12%. To trzecia w historii dywidenda wypłacona przez Spółkę. W ubiegłym roku IMC przeznaczyła na ten cel 11,3 mln euro, a dwa lata temu 1,66 mln euro. Decyzja Rady Dyrektorów jest zgodna z wcześniejszymi zapowiedziami Spółki dotyczącymi znaczącego zwiększenia wypłacanej
dywidendy” – czytamy w informacji prasowej.

Kurs akcji IMC na historycznych maksimach

W ubiegłym tygodniu notowania akcji IMC wzniosłych się ponad szczyt z 2012, który plasował się na poziomie 17,35. Nowe maksima wyznaczone zostały blisko 17,66. Jak widać na wykresie dziennym poniżej, zamknięcia sesji miały jednak miejsce w okolicach poziomu 17,00, który można uznać za obowiązujący opór. Najbliższe, kluczowe wsparcie znajdziemy teraz w okolicach poziomu 15,00. Pod koniec obecnego miesiąca poziom ten przecina linię trendu wzrostowego biegnącą od dołka z listopada 2018 roku.

Kurs akcji IM - wykres dzienny - 19 sierpnia 2019 | źródło: xStation
Kurs akcji IM – wykres dzienny – 19 sierpnia 2019 | źródło: xStation


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here