Naga Markets


Idea Bank – wczorajsza sesja była względnie udana dla spółki, której akcje po wcześniejszym spadku odbiły od poziomu 2 złotych. Wczorajsza sesja przyniosła także dwie kolejne, negatywne informacje dla spółki. Po pierwsze, Sąd podjął decyzję o zajęciu na kontach banku kwoty 1,82 mln zł, na poczet ewentualnych odszkodowań dla klientów banku. Jest to pierwszy taki przypadek w historii polskiej bankowości. Zdaniem sądu zabezpieczenie to jest konieczne, by mieć z czego wypłacić ewentualne odszkodowania klientom Idea Banku, którzy uważają, że spółka wprowadziła ich w błąd sprzedając niewiele dziś warte obligacje GetBacku.


Inwestuj w akcje na GPW z prowizją 0,2% min. 2,99 PLN oraz w akcje zagraniczne z prowizją 0,12% min. 4,99 USD/EUR. Sprawdź konto demo oraz konto rzeczywiste w XTB.

Zdaniem sądu sytuacja finansowa spółki jest na tyle zła, że już teraz potrzebne jest zabezpieczenie środków. Druga zła informacja to kolejne obniżenie ratingu kredytowego do poziomu CC z perspektywą negatywną. Na liście ratingów jest 20 miejsc, spółka właśnie spadła na pozycję 18-stą. Uzasadnienie to bardzo wysokie ryzyko kredytowe i bardzo niska zdolność do obsługi zobowiązań nawet w przypadku sprzyjających warunków gospodarczych. W ocenie uwzględniono problemy ze znalezieniem inwestora. Wczorajsze minimum na wykresie wypadło poniżej dołka z końca maja. Niżej znajduje się już tylko historyczne minimum notowań z końca listopada ubiegłego roku przy 1,60 zł.

idea
źródło xStation 5

Zobacz także: Braster [BRA], Śnieżka [SKA] – Gorące spółki dnia 20.05.2019tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here