Naga MarketsIdea Bank – wczorajsza sesja przyniosła spółkom z grupy Leszka Czarneckiego spore wzrosty. Motorem tej zwyżki był Idea Bank, dla którego był to przełomowy dzień. Spółka po czterech z rzędu stratnych kwartałach, w końcu mogła pochwalić się zyskiem. Mimo, że nie jest on imponujący, to jednak pokazuje, że podjęte działania zaczynają przynosić efekty. Jeżeli proces ten będzie kontynuowany, a zyski będą coraz wyższe, wydaje się, że kurs ruszy do odrabiania strat. Stan rynku jest mocno wyprzedany, dlatego najbardziej wygrani mogą okazać się akcjonariusze, którzy nabyli akcje bliski historycznych minimów. Oczywiście nadal nie ma pewności czy spółka rozpocznie rajd wzrostowy i czy zysk nie jest tylko jednorazowy, a w kolejnym kwartale wszystko powróci do normy. Sam zysk w drugim kwartale sięgnął 1,28 mln zł. Przed rokiem strata sięgała ponad 382 ml zł.

Nadal jednak po pierwszym półroczu notujemy stratę w wysokości 78,4 mln zł. Niedawno spółka informowała o opracowaniu planu naprawczego opartego na znacznym obniżeniu skali prowadzonej działalności oraz zmniejszeniu kosztów. Ponadto, nadzieje inwestorów związane są także z szansami na nabycie sporego pakietu akcji przez duży fundusz. Na razie nie wiele jednak na ten temat wiadomo. Zapewne, gdyby pojawiła się informacja o wejściu nowego inwestora, gdyż spółka wymaga dokapitalizowania, wywołałaby ona spory wzrost notowań.

idea bank

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Zobacz także: T-Bull [TBL], CD Projekt [CDR] – Gorące spółki dniatokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here