Naga MarketsIdea Bank – spółka odnotowała w środę drugą słabą sesję z rzędu, jednak tak naprawdę od końca maja cena porusza się bokiem, znajdujące się bardzo blisko historycznych minimów w rejonie 1,60 zł. Wydaje się, że zgodnie z trwającym trendem spadkowym cena może niebawem przetestować właśnie te rejony. Podczas środowej sesji pojawiły się ciekawe informacje. Spółka poinformowała, że zaczyna proces restrukturyzacji, którego celem będzie bardzo szybka odbudowa rentowności.


Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V.

Planowane działania restrukturyzacyjne mają objąć obniżenie sumie bilansowej, ograniczenie kosztów operacyjnych. W tym mieści się zwolnienie około 750 osób. Spółka szacuje, że oszczędności z tytułu zwolnień wyniosą w skali rocznej około 50 milionów złotych. Bank już przechodzi transformację modelu biznesowego, którego celem jest powstanie instytucji nastawionej na stworzenie stałych relacji z klientami. Zdaniem spółki pierwsze efekty już są widoczne, w postaci redukowania kosztów finansowych i zmniejszenia kosztów ryzyka, a nowe kredyty cechują się zadowalającą rentownością.

idea
źródło xStation 5

Zobacz także: Braster [BRA], Śnieżka [SKA] – Gorące spółki dnia 20.05.2019tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

  1. Po prawdziwej burzy wokół idea banku wszystko wraca do normy. Widać, że plan naprawczy wypalił. LCR wraca do normy, a to chyba najważniejsza informacja w tym zakresie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here