Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

Hawe – po wybiciu oporu okolic 2,25 zł nadszedł czas korekty. Po dwóch dniach spadków powstała świeca z długim, dolnym cieniem. Raczej nie powinniśmy jej traktować jako sygnał do kupna, ale jako przynajmniej sygnał wstępny, że należy zachować czujność, gdyż cena może dalej rosnąć, a na tym wsparciu należy szukać okazji do zagrania. Celem dalszych wzrostów byłby poziom 2,65 zł czyli kolejny szczyt. Nadal na uwadze trzeba mieś także formacje kanału wzrostowego, gdyż kolejny raz jedna z jej krawędzi jest respektowana.

hawe

PKP Cargo – korekta spadkowa dotarła wczoraj do 9 miesięcznej linii trendu wzrostowego. W tym miejscu mamy także kluczowy poziom wsparcia. Spadki sięgnęły już podobnego zasięgu jak dotychczas największa korekta w panującym trendzie. Jest to więc ciekawe miejsce na pojawienie się sygnału do wzrostów, którego na razie jednak nie mamy. Należy pamiętać o relatywnie niewielkiej przestrzeni do potencjalnych wzrostów, które mogą mieć problem ze sforsowaniem czerwonej linii bessy poprowadzonej po czterech wierzchołkach. Gdyby jednak pojawił się sygnał do wzrostów, można liczyć na zwyżkę w rejon 89-90 zł.

pkp

Sanok – wczorajsza świeca to pin bar, który odbija się od linii trendu. Oczywiście jest to tylko fragment o wiele bardziej długoterminowego trendu wzrostowego. Problem w tym, że po za dość świeżą linią trendu nie mamy nic więcej. Ani żadnego wsparcia, ani porównywalnej z poprzednimi korekty. Jedyne argumenty za wzrostami to być może fałszywe pogłębienie poprzedniego dołka (pozioma linia) lub po prostu długo trwający ruch korekcyjny. Mam trochę wątpliwości, tym bardziej, że zbliżamy się do długiego weekendu i mogą być problemy z obrotami na całej giełdzie, być może dlatego warto jeszcze poczekać.

sanok

Pełen opis zastosowanej strategii oraz informacje o prowadzonym równolegle konkursie na propozycje zagrań – przeczytasz tutaj: STRATEGIA + KONKURS


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź na nasz facebookowy profil giełdowy: Techniczna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here