Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

  • Pełen opis zastosowanej strategii przeczytasz tutaj: STRATEGIA
  • Statystki trafności oraz aktualne wyniki prowadzonego portfela sprawdzisz tutaj: SKUTECZNOŚĆ

GTC – ostatnio kilka razy pisałem o spółce m.in. 9 października, kiedy podjąłem decyzję o kupnie. Niestety, czas pokazał, że trafna analiza nie zawsze pozwala zarobić i nie udało się otworzyć tej pozycji. Od kilku dni trwa jednak korekta po bardzo dynamicznym wybiciu. Trzy ostatnie korekty miały bardzo zbliżony zasięg i jeżeli sytuacji powtórzyłaby się kolejny raz to końca korekty powinniśmy oczekiwać w rejonie 6,40 – 6,50 zł. Tak się składa, że jest również okolica kluczowego, długoterminowego wsparcia. Jeżeli pojawiłby się mocny sygnał kupna właśnie w tym rejonie, to możemy mieć naprawdę ciekawą okazję transakcyjną, zgodną z panującym od początku roku trendem wzrostowym.
gtc

[pullquote]Wypróbuj podobny sposób gry na polskich akcjach, dzięki ofercie brokera HFT[/pullquote]

Medicalg. – tu również jakiś czas temu kilka razy opisywałem sytuację widząc pewną okazję, której jednak nigdy nie udało się wykorzystać (np. analiza z 11 sierpnia). Aktualnie jednak sytuacja ulega poprawie, na którą składają się wybicie górą kanału spadkowego, a także poziomu ostatniego szczytu, który był zarazem kluczowym oporem w rejonie 226 zł. Teraz powinien działać na korzyść kupujących, będąc wsparciem. Na dodatek silne wzrosty to efekt czynnika fundamentalnego jakim była niedawna informacja o planach przejęcia jednej ze spółek w USA. Nas interesuje krótkoterminowa perspektywa czyli to, że na poziomie wsparcia i po silnym wybiciu mamy sygnał w postaci pin bara, który postaramy się wykorzystać. Dostałem ostatnio kilka wiadomości od czytelników z pytaniami o możliwość wykorzystania naszej strategii w sposób nieco bardziej długoterminowy. Na przykładzie tej transakcji możemy czegoś takiego spróbować i jeżeli sprawdzi się, pomyśleć o pewnych rozwiązaniach na następny rok. Najbliższy opór to poziom wierzchołka z 26 maja. Musimy go uwzględnić, a więc nasz plan na to zagranie jest następujący. W punkcie 1 zamykamy połowę transakcji i przestawiamy linię obrony na poziom kupna. Zamknięcie połowy będzie oznaczało zainkasowanie połowy zysku a więc połowę z 2R czyli +1 jednostka transakcyjna. Jeżeli cena będzie dalej rosnąć to w punkcie numer 2 zamykamy drugą połowę transakcji. W tym miejscu mamy 8 razy większy zysk od początkowego ryzyka, jednak tylko dla połowy transakcji, a więc RR wynosi 1:4. Jeżeli więc uda się zdobyć tylko pierwszy poziom, a cena następnie spadnie to łączny RR będzie wynosiło 1:1 (dla całej transakcji). Jeżeli uda się dowieźć zysk do drugiego poziomu to łączny RR z obu części wyniesie w sumie 1:5. Jest to dość odległa przestrzeń dlatego też nie wykluczam przesuwania SL po coraz to wyższych dołkach w miarę rozwoju trendu wzrostowego, tak aby zabezpieczać zysk.
Kupno: 228,80 zł   SL: 225,19 zł   TP1: 236,02 zł   TP2: 257,68  –  RR od 1:1 do 1:5
medicalg

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowychtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAnaliza Ichimoku EURAUD, EURJPY, GBPJPY 22 październik 2015
Następny artykułUrsus [URS] – Analiza na zamówienie – 22 października 2015
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here