Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

Kończący się dzisiaj tydzień kończymy pozytywnie tzn. zamknęliśmy dwie pozycje ze stratą (PGNiG i CCC) oraz jedną z zyskiem (Budimex). Bilans tygodnia jest więc dodatni i dopisujemy do rachunku +1 jednostkę kapitału. Jedyną aktywną pozycją pozostaje Amica, a dzisiaj jak to najczęściej bywa w piątki, składamy kolejne zlecenie kupna.

portfel

Linki do analiz dokonanych transakcji: PEKAO, Kernel, TVN, BZ WBK, LPP, PKN Orlen, TVN, PGE, Integer, LPP, Forte, Synthos, PKN Orlen, PKP Cargo, PKO BP, TVN, Budimex, CD Projekt, Forte, TVN, Mbank, Neuca, Sanok, Eurocash, PGE, KGHM, PGE, Sanok, Hawe, PKO BP, Ciech, KGHM, Boryszew, CCC, Hawe, Grupa Kęty, Lotos, Budimex, Wawel, KGHM, CD Projekt, Wawel, Eurocash, Alior, Lotos, Lotos, Kernel, Ciech, Budimex, Neuca, Amrest, Amica, PKO BP, Emperia, Lotos, PKN Orlen, PKO BP, CCC, PGNiG

GTC – niedawno wspominałem o pilnej obserwacji tej spółki. Dzisiaj możemy już stwierdzić pewne fakty. Patrząc na wykres tygodniowy widzimy wyraźne, mocne wybicie ważnej strefy oporu. Widać także, że w szerszym ujęciu mamy do czynienia z trendem spadkowy. Dobrze respektowana linia tego trendu pozostawia wolną przestrzeń do okolic 7 zł. Na tym poziomie wypada również najbliższy opór…

gtc 1

Wykres dzienny daje okazje do zagrania na wzrosty do wspomnianych 7 zł. Sygnałem jest wczorajsza świeca powstała na przyzwoitych obrotach, które w czasie wybijania poziomu ostatnich szczytów rosną. Sygnałem jest zatem klasyczny pin bar na poziomie, który teraz pełni już rolę wsparcia. Osobiście wolę zagrania po typowej korekcie, złożonej z kilku świec, ale układ ten spełnia wszelkie wymogi, dodatkowo mamy trend wzrostowy na interwale dziennym i pozycja powinna zostać otwarta. Linię obrony ustalam na 1 grosz poniżej świecy środowej. Aby zlecenie zostało aktywowane musimy niestety liczyć na niewielką korektę.
Kupno: 6,55 zł   SL: 6,41 zł   TP: 6,97 zł  –  RR 1:3

gtc 2

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowychtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułRedan [RDN], Trakcja [TRK] – Gorące spółki dnia
Następny artykułPoranny komentarz makro 09.10 – Super Mario poszerzy QE przed świętami
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here