Naga MarketsGrupy Kęty – spółka jest jedną z najlepszych firm w kontekście długoterminowej inwestycji, gdyż łączy dwie kluczowe cechy: stabilne wyniki finansowe na przestrzeni wielu lat i wypłacanie solidnych dywidend. W ostatnich latach sięgały one 7%, a wypłaty trwają nieprzerwanie już od niemal 20 lat. Wydaje się więc, że zainteresowanie tego typu spółkami w okresach kryzysów jest czymś naturalnym.

Wczoraj spółka podała szacunki wyników za pierwszy kwartał. Przychody mają być wyższe o około 5% rok do roku, a zysk operacyjny o około 17%. Zysk w ujęciu EBITDA ma wzrosnąć o 14%. Zysk netto za pierwszy kwartał sięgnie 70 mln zł, a więc około 21% więcej niż rok temu. Jednocześnie zadłużenie spółki na koniec marca ma było około 40% niższe niż rok temu. Mimo, że firma wstrzymała działalność na terenie Włoch, to generalnie nie odczuwa wpływu koronawirusa na swoje wyniki. Na wykresie mamy mocne odbicie od zeszłorocznego minimum.

kety

assecopol

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Zobacz także: T-Bull [TBL], CD Projekt [CDR] – Gorące spółki dniaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here