Naga Markets
spekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

  • Pełen opis zastosowanej strategii przeczytasz tutaj: STRATEGIA
  • Statystki trafności oraz aktualne wyniki prowadzonego portfela sprawdzisz tutaj: SKUTECZNOŚĆ

Grupa Azoty – na rynku niewiele dobrego się dzieje, dlatego też spoglądam na okazje, które dopiero mogą nadejść. Od dłuższego czasu kształtuje się tutaj coś na kształt dużej formacji trójkąta. Szczególnie istotny jest opór okolic 96 – 97 zł. Są to historyczne maksima ceny. Nie przywiązuję dużej wagi do podobnych formacji, aczkolwiek pozytywnie wygląda to, że każde kolejne odbicie w dół od oporu było coraz słabsze. Dodatkowo mamy tu do czynienia z długotrwałym trendem wzrostowym. Kilka elementów przemawia za wzrostami. My czekamy na wybicie oporu i dopiero wtedy zacznę poszukiwać okazji do zagrania.

grupaazoty

Wypróbuj podobny sposób gry na polskich akcjach, dzięki ofercie brokera HFT

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowychtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułMilkiland [MLK], LiveChat [LVC] – Gorące spółki dnia
Następny artykułPoranny komentarz makro – zaczynamy nowy tydzień
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here