Naga MarketsGrupa Azoty – wczoraj szerszej publiczności pokazano najnowszą rekomendację DM mBanku zalecającą kupno akcji Grupy Azoty. Cenę docelową wyznaczono przy 30,31 zł. W raporcie zwrócono uwagę, że utrzymujące się wysokie zapasy gazu ziemnego w Europie przekładają się na spadki cen gazu ziemnego. W efekcie niższych cen surowca marże na produkcji nawozów są o 11% wyższe dla mocznika oraz 51% wyższe dla saletry. Spółkom nawozowym sprzyjać może również spadek aktywności gospodarczej w Chinach, gdzie rozprzestrzeniania się epidemia koronawirusa.

Azjatyckie firmy są największym producentem amoniaku, mocznika i nawozów wieloskładnikowych na świecie – dodano w raporcie. Warto także dodać, że spółka jest faworytem DM mBanku jeżeli chodzi o sezon wyników. Szacuje się, że spółka powinna wypracować o 2,7% wyższe przychody i o 7,5% wyższą wynik EBITDA. Natomiast IV kwartał powinien i tak zakończyć się stratą w wysokości 22 mln zł netto, co nie jest złym wynikiem na tle 60 mln straty przed rokiem. Ciekawie jest na wykresie, gdyż cena oscyluje przy poprzednim dołku i blisko mamy linię trendu. Na razie nie ma większej reakcji podażowej i jeżeli udałoby się wybić te elementy, dałoby to sygnał przynajmniej do większej korekty.

grupa azoty

Invest Cuffs 2020: zarezerwuj miejsce dla siebie na największym kongresie inwestycyjnym w naszej części Europy

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Zobacz także: T-Bull [TBL], CD Projekt [CDR] – Gorące spółki dniaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here