Naga Markets


Grupa Azoty – od połowy maja trwa na akcjach spółki wzrostowe odbicie, które obecnie nieco spowolniło. W piątek pojawiły się wyższe obroty, jednak na wykresie niewiele się działo. Wykres dzienny pokazuje, że ostatnia duża korekta mieściła się w ramach kanału spadkowego. Cena już opuściła tę formację górą, jednak nie doprowadziło to jeszcze do wybicia ostatniego szczytu układu spadkowego.


Inwestuj w akcje na GPW z prowizją 0,2% min. 2,99 PLN oraz w akcje zagraniczne z prowizją 0,12% min. 4,99 USD/EUR. Sprawdź konto demo oraz konto rzeczywiste w XTB.

Wydaje się, że wybicie poziomu 41,90 zł może być swego rodzaju potwierdzeniem zakończenia korekty, co oznaczałoby przynajmniej powrót na szczyty z lutego i marca. W piątek światło dzienne ujrzała rekomendacja DM BDM z 17 czerwca. W raporcie analitycy podwyższyli zalecenie dla spółki do poziomu „akumuluj”, jednak obniżono cenę docelową z 46,40 zł do 45,10 zł. Analitycy oceniają, że Grupa Azoty ma potencjał do kolejnych, pozytywnych zaskoczeń wynikowych, co powinno prowadzić do rewizji konsensusu.

grupa azoty
źródło xStation 5

Zobacz także: Braster [BRA], Śnieżka [SKA] – Gorące spółki dnia 20.05.2019tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here