Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

W mijającym tygodniu do naszego portfela dodaliśmy 2 nowe zlecenia. Podczas wczorajszej sesji aktywowało się jedno nich – zlecenie kupna spółki Lotos po cenie 32,60 zł. Jest to więc druga aktywna pozycja obok CD Projektu zakupionego 16 lipca. Nie aktywne jest jeszcze zlecenie kupna Alior Banku po 86,15 zł. Wynik portfela pozostaje bez zmian i wynosi nadal +34 zarobione jednostki kapitału.

portfel

Linki do analiz dokonanych transakcji: PEKAO, Kernel, TVN, BZ WBK, LPP, PKN Orlen, TVN, PGE, Integer, LPP, Forte, Synthos, PKN Orlen, PKP Cargo, PKO BP, TVN, Budimex, CD Projekt, Forte, TVN, Mbank, Neuca, Sanok, Eurocash, PGE, KGHM, PGE, Sanok, Hawe, PKO BP, Ciech, KGHM, Boryszew, CCC, Hawe, Grupa Kęty, Lotos, Budimex, Wawel, KGHM, CD Projekt, Wawel, Eurocash, Alior, Lotos

Grupa Azoty – spółka od końca ubiegłego roku porusza się w trendzie wzrostowym. Po dłuższej korekcie nastąpiła druga fala wzrostów, która osiągnęła historyczne maksima. Wybity został opór okolic 87,50 zł. Teraz poziom ten pełni rolę wsparcia. Wczoraj rozpoczęła się korekta i kurs prawdopodobnie zmierza do tego wsparcia. Jeżeli tam pojawi się sygnał kupna, postaram się go wykorzystać.

azoty

Inter Cars – wczoraj doszło do mocnych spadków, które w sporej części zostały jednak odkupione. Kurs odbił się kolejny raz od wsparcie przy 230 zł. Kilka razy już pisałem, że czekam na cofnięcie właśnie do tego rejonu. Wczorajszą świecę trudno jednak potraktować jako sygnał, nie jest popytowa ale przede wszystkim jest zbyt duża aby ją rozegrać. Czekam więc na kolejny sygnał w tych okolicach jeżeli cena jeszcze raz spadnie odrobinę niżej.

intercarc

Pełen opis zastosowanej strategii przeczytasz tutaj: STRATEGIA

Statystki trafności oraz aktualne wyniki prowadzonego portfela sprawdzisz tutaj: SKUTECZNOŚĆ

banner_z_kartami


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź na nasz facebookowy profil giełdowy: Techniczna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here