Naga Marketszapiski_gieldowego_spekulanta Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

Grajewo – po wybiciu oporu, z którym kupujący nie potrafili sobie poradzić od prawie 3 lat, nastał czas korekty. Jest to naturalne i nawet pożądane zjawisko. Wczoraj cena lekko wzrosła, nie było jednak żadnego potwierdzenia po stronie obrotów. Wydaje się jednak, że warto czekać na sygnał końca korekty w okolicach strefy wsparcia 33 – 33,50 zł.

grajewo

CCC – po kilku dniach dość mocnych spadków, wczoraj pojawiło się światełko w tunelu tzn. popytowy pin bar powstały przy nieco większych obrotach. Nie mamy jednak w tym miejscu poziomu wsparcia i podstawą do zagrania byłby tylko trend wzrostowy oraz zasięg zbliżony do poprzedniej korekty. Ponadto można wyznaczyć także kanał wzrostowy, wg którego powinno nastąpić teraz odbicie w górę. Zobaczymy czy tak będzie.

ccc

ING Bank – tu także trwa korekta przy niższych obrotach niż przy wcześniejszych wzrostach. Duża dynamika wzrostów podparta wolumenem daje nadzieję na kontynuację trendu po korekcie. Na razie nie mamy żadnego sygnału ale wydaje się, że warto obserwować okolice linii trendu czy strefy wsparcia wynikającej z dwóch poprzednich szczytów.

ing

Handluj akcjami 29 polskich spółek poprzez kontrakty CFD – sprawdź aktualną ofertę BossaFX.

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowychtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułOpcja na dziś – PUT na EURUSD
Następny artykułPrzegląd setupów Price Action AUDNZD, GBPAUD, NZDUSD, USDCAD 14 września 2016
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here