Naga Marketszapiski_gieldowego_spekulanta Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

Grajewo – jakiś czas temu opisywałem sytuację na spółce po wybiciu poziomu wcześniejszych szczytów. Korekta na którą liczyłem stała się faktem, a wczorajsza reakcja kupujących daje nadzieję na powrót do wzrostów. Być może właśnie tworzy się kolejny wyższy dołek. Świetnie widać to na wykresie tygodniowym.

grajewo-1

Na wykresie dziennym widać silny trend wzrostowy i korektę do linii trendu oraz poziomu poprzedniego szczytu. Reakcja popytu pojawia się po jego naruszeniu. Wcześniejsze, podobne świece popytowe lub z dłuższymi dolnymi cieniami zazwyczaj zwiastowały wzrosty. Liczę na powtórkę i spróbujemy zagrać na odbicie w górę zgodnie z panującym trendem.
Kupno: 33,64 zł   SL: 31,21 zł   TP: 38,50 zł  –  RR 1:2

grajewo-2

Handluj akcjami 29 polskich spółek poprzez kontrakty CFD – sprawdź aktualną ofertę BossaFX.

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowychtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułTauron [TPE], ZE PAK [ZEP] – Gorące spółki dnia
Następny artykułEnerga [ENG] – Analiza na zamówienie – 20 października 2016
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here