Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

GPW – wczoraj doszło do pojawienia się pozytywnego sygnału technicznego jakim było wybicie linii trendu oraz oporu w rejonie 36,50 – 37 zł. W dodatku ostatnie wzrosty budowane są na rosnących obrotach. Teoretycznie otwiera się droga nawet do okolic 43 zł. Czekamy więc na niewielką korektę i spróbujemy dokonać transakcji kupna. Pewnym zagrożeniem mogą być podobieństwa ostatnich korekt pod względem zbliżonego zasięgu. Jeżeli taka sytuacja powtórzyłaby się i tym razem to kurs nie rósłby aż tak daleko.

Te artykuły również Cię zainteresują
gpw 1

Pewien optymizm płynie jednak ze spojrzenia na wykres tygodniowy. Wykres przedstawia całą historię notowań spółki. Widać na nim, że aktualne spadki są największe w całej historii i co ciekawe, jak na razie zatrzymały się dokładnie w takim zasięgu jak miało to miejsce w 2011 roku. Ponadto miejsce, gdzie spadki wyhamowały czyli okolice 33 zł to także ważny poziom wsparcia. Całość notowań także układa się w ramach kanału wzrostowego. Miejsce na mocne odbicie w górę jest więc idealne. Czas pokaże jednak czy tak będzie.

gpw 2

Wypróbuj podobny sposób gry na polskich akcjach, dzięki ofercie brokera HFT

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowychConotoxia

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here