Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

  • Pełen opis zastosowanej strategii przeczytasz tutaj: STRATEGIA
  • Statystki trafności oraz aktualne wyniki prowadzonego portfela sprawdzisz tutaj: SKUTECZNOŚĆ

Wczorajsza sesja przyniosła długo wyczekiwane rozstrzygnięcie transakcji na spółce Amica. Kupna dokonaliśmy 26 sierpnia, a wczoraj transakcja została zamknięta z zyskiem w wysokości 3 jednostek. Zdecydowałem się na odwołanie zlecenie kupna KGHMu – cena odskoczyła nie aktywując zlecenia. Jedyną aktywną pozycją w portfelu jest więc zakupione niedawno PKO BP.

GPW – na wykresie tworzy się formacja podwójnego dna. Jeżeli dojdzie do jej aktywacji czyli wybicia poziomu 42 zł, będę rozważał grę na wzrosty z celem przynajmniej przy 45,50 zł. Jest to ciekawa spółka, na której podobne formacje całkiem nieźle się sprawdzają, choćby wybiciem dołem z kanału wzrostowego lub wcześniej wybicie góra z konsolidacji. Miejmy nadzieję, że i tym razem dojdzie do pozytywnego wybicia.

gpw

Eurocash – spółka porusza się w trendzie wzrostowy i co jakiś czas próbuję złapać okazję, aby się przyłączyć. Wczoraj pojawiła się świeca pin bar. Lokalizacja nie jest idealna, nie wiem czy ten poziom możemy uznać za mocne wsparcie ? Dokładnie respektowany jest kanał wzrostowy, więc być może warto spróbować trochę niżej, tak aby nie wypaść na ciasnym SL jaki stosujemy w naszym systemie.

eurocash

Wypróbuj podobny sposób gry na polskich akcjach, dzięki ofercie brokera HFT

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowychConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here