Naga MarketsGetin Holding – w poniedziałek już po zakończeniu sesji spółka przekazała raport z wynikami za drugi kwartał. W tym okresie firma wypracowała 36,24 mln zł zysku netto, podczas gdy rok wcześniej grupa miała 184 mln zł straty netto. Wynik z tytułu odsetek wyniósł 251,8 mln zł wobec 230,12 mln zł rok wcześniej. Wynik z tytułu prowizji 58,17 mln zł wobec 163,33 mln zł straty rok wcześniej. W sumie w całym pierwszym półroczu, wynik netto sięga 13,77 mln zł w porównaniu z 159,51 mln zł straty rok wcześniej. Mamy więc zdecydowaną poprawę sytuacji finansowej. Jest to w dużej mierze efekt poprawy wyników spółek zagranicznych, na Ukrainie, Białorusi i w Rosji, które przekazały do Getin Holdingu spore dywidendy. Od stycznia zobowiązania finansowe spółki spadły o ponad 59 mln zł.

Raport jest kolejną dobrą informacją po tym, jak w końcu zysk pokazał Idea Bank. Wszystko wskazuje na to, że ogólna sytuacja holdingu się poprawia i być może spółki z grupy najgorsze mają już za sobą. Obecnie najbardziej wyczekiwaną przez rynek informacją byłoby ogłoszenie wejścia nowego inwestora do Idea Banku, co z pewnością wywołałoby falę wzrostów. Wczoraj kurs mocno rósł w reakcji na wyniki jednak ostatecznie sesja zakończyła się ponad 4% stratą. Możliwe, że wpływ miała na to informacja, że Getin Noble Bank planuje spore zwolnienia.

getin

 

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Zobacz także: T-Bull [TBL], CD Projekt [CDR] – Gorące spółki dniaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here