Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

Forte – po początkowych spadkach do gry przystąpili kupujący ratując lokalne, ale istotne wsparcie. Powstaje świeca pin bar na bardzo wysokich obrotach. To co się dzieje nad wsparciem ma dość dwuznaczny kształt podchodzący trochę pod RGR, dlatego dość szybka realizacja zysku przy zaledwie RR 1:2,5.
Kupno: 55,55 zł   SL: 53,99 zł   TP: 59,45 zł  –  RR 1:2,5

forte

Spoglądając szerzej na Forte, można znaleźć linię trendu, która „zahacza” o wczorajsze minimum. Mam nadzieję, że to dobry sygnał i nadejdzie czas przynajmniej krótkotrwałych wzrostów.

forte 2

TVN – tutaj także mamy do czynienia z obroną wsparcia poprzez pin bar na wysokich obrotach. Dodatkowo mamy dolną krawędź kanału wzrostowego. Tak samo jak w przypadku Forte, niepokoi mnie potencjalnie rysujący się RGR, dlatego realizacja zysku nastąpi dość szybko. Tak, że gdyby wzrosty okazały się tylko prawym ramieniem, zdarzyć zainkasować zysk.
Kupno: 16,70 zł   SL: 16,34 zł   TP: 17,78 zł  –  RR 1:3

tvn

Szerokie spojrzenie na TVN daje kolejne argumenty przemawiające za możliwymi wzrostami. Wczorajsze minimum to test 2 letniej linii trendu, a porównując kilka wcześniejszych korekt okazuje się, że często po mniej więcej takich spadkach następowało odbicie w górę.

tvn 2

Pełen opis zastosowanej strategii oraz informacje o prowadzonym równolegle konkursie na propozycje zagrań – przeczytasz tutaj: STRATEGIA + KONKURS


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź na nasz facebookowy profil giełdowy: Techniczna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here