Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

Fortezłożone wczoraj zlecenie kupna z limitem musimy niestety odwołać. Prognoza wzrostów jak najbardziej się sprawdziła, kurs utworzył kolejną lukę wzrostową i ostatecznie zakończył dzień na +4,02%. Nie doszło do aktywacji zlecenia, a tak spore wzrosty i bliskość 60 zł sprawia, że zlecenie odwołuję. Nie ma sensu kupować jako spóźniony, za jakiś czas poszukam kolejnej okazji do kupna.

forte

Synthos – spółka była wczoraj jednym z liderów spadków. Straciła ponad 4,5 %. Naruszone zostało wsparcie, na którym czekam na sygnał do dalszych wzrostów. Powodem były słabsze, szacunkowe wyniki za IV kwartał. Mimo wszystko sentyment na spółce nadal pozostaje raczej pozytywny (stąd wybicie ponad 2 letniej linii trendu). Jeżeli pojawi się czysty sygnał do wzrostów to skłonny jestem do otwarcia pozycji. Technicznie spadki można potraktować także jako retest wybitej linii trendu, a jeżeli one się pogłębią, to szansa na ich zatrzymanie będzie przy dolnej krawędzi kanału wzrostowego, który tworzy się od pewnego czasu. Wolałbym jednak zobaczyć już dzisiaj reakcję popytu na wczorajszą przecenę czyli wybronienie wsparcia. Szerszy obraz techniczny opublikowałem w analizie z 18 lutego.

synthos

TVN – to druga obok Integera pozycja jaką posiadamy. Zlecenie kupna zostało złożone 27 stycznia, a aktywowane kilka dni później. Cieszy mnie, że po tak długim okresie konsolidacji, w końcu zaczyna się coś dziać. Wczoraj kupujący „wyciągnęli” mocne, poranne spadki. Stąd świeca pin bar, jako kolejny sygnał nad ważnym wsparciem, które przybliża cenę do wybicia z formacji flagi. Wcześniejsze to pin bar, nad którym zagraliśmy oraz objęcie hossy. Mam nadzieję, że jeszcze dzisiaj dojdzie do wybicia, a najpóźniej do końca tygodnia zainkasujemy zysk.

tvn

Pełen opis zastosowanej strategii oraz informacje o prowadzonym równolegle konkursie na propozycje zagrań – przeczytasz tutaj: STRATEGIA + KONKURS


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź na nasz facebookowy profil giełdowy: Techniczna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułDraghi, Yellen i Poloz zabiorą głos – poranny komentarz makro
Następny artykułNZD/USD – blisko ważnego wsparcia
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here